| Rihanna szülőhazája: Barbados
A szigetet spanyol hajósok fedezték fel 1518 táján, de nem létesítettek itt telepeket, hanem az indiánokat elhurcolták rabszolgának más gyarmataikra. A spanyolok érdektelensége miatt az angolok ellenállás nélkül foglalták el 1624-ben, majd 1663-ban brit koronagyarmat lett. Az ültetvényekre a rabszolgák tízezreit hozták Afrikából. A 20. századig a gyarmat gazdasága a cukornádtól, a rumtól függőtt. A szigetország 1958 és 1962 között a Nyugat-indiai Föderáció része volt, majd 1966. november 30-án vált függetlenné.
Az ország neve a spanyol „szakállas férfi” kifejezésre vezethető vissza, és azzal hozzák kapcsolatba, hogy az itt honos fügefák levelei szakállra emlékeztetnek. A Nagy-Britanniától 1966-ban függetlenedett sziget a Kis-Antillák legkeletibb tagja. Felszíne sík, éghajlata trópusi. Gazdaságát – a jelentős idegenforgalom mellett – a cukornádtermesztés, a cukor- és rumgyártás jellemzi.
A Kis-Antillák szigete, északkeleti felén alacsony hegy-és dombvidék fekszik. Legmagasabb része a Mount Hillaby is csak 340 méter. További területe sík vidék.
Az ország lakossága 276 000 fő, melynek 90%-a fekete, 4%-a fehér, 6%-a pedig ázsiai és egyéb származású. A lakosság 51%-a városokban él.A születéskor várható élettartam a férfiaknál 70, a nőknél 74 év.
Az országban a hivatalos nyelv az angol, de beszélt nyelv még a bajan is. A lakosság 70%-a anglikán, 8%-a pünkösdista, 7%-a metodista, 12%-a egyéb protestáns felekezetekhez tartozik; 17% felekezet nélküli, 4% római katolikus és 12% egyéb vallású.
Az etnikai viszonyokat figyelembe véve a lakosság 80%-a afrikai származású (fekete) és 15%-a mulatt.
Az ország államformája alkotmányos monarchia.
Az ország 12 egyházkerületre (parish – parókia) oszlik, melyek a következők:
Christ Church
Saint Andrew
Saint George
Saint James
Saint John
Saint Joseph
Saint Lucy
Saint Michael
Saint Peter
Saint Philip
Saint Thomas
| |